Vishay/BCcomponents SFR25H0006193FR500
SFR25H0006193FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0006193FR500
Brief Description
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0006193FR500.pdf
Availability of SFR25H0006193FR500
QUANTITY
SFR25H0006193FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0006193FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0006193FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0006193FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0006193FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0006193FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0006193FR500
IC VIDEO SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.8PF 100V 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 7.5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 152 I/O 208RQFP datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.57A 34 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER PH TOP 10POS 2MM datasheet.pdf
SSD SFD25H1-M ET 256GB FLASH MLC datasheet.pdf
CAP 2.5VDC 220UF 15 MOHM datasheet.pdf