Vishay/BCcomponents SFR25H0006492FR500
SFR25H0006492FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0006492FR500
Brief Description
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0006492FR500.pdf
Availability of SFR25H0006492FR500
QUANTITY
SFR25H0006492FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0006492FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0006492FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0006492FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0006492FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0006492FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0006492FR500
IC DELAY LINE 5TAP 30NS 8SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC CTRLR HOW SWAP SGL 20-QSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL STM STR730 SERIES datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 190POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 800MW DO219AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf