Vishay/BCcomponents SFR25H0006807JA500
SFR25H0006807JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0006807JA500
Brief Description
RES 0.68 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0006807JA500.pdf
Availability of SFR25H0006807JA500
QUANTITY
SFR25H0006807JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0006807JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0006807JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.68
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0006807JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0006807JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0006807JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0006807JA500
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.22A 422 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 5.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LIQUID LEV 24VAC CHASSIS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf