Vishay/BCcomponents SFR25H0007682FR500
SFR25H0007682FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0007682FR500
Brief Description
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0007682FR500.pdf
Availability of SFR25H0007682FR500
QUANTITY
SFR25H0007682FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0007682FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0007682FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0007682FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0007682FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0007682FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0007682FR500
IC VREF SHUNT 10V TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
BOARD EVALUATION MPC HPC II datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 64POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 85A 8-SON datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf