Vishay/BCcomponents SFR25H0008209JR500
SFR25H0008209JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0008209JR500
Brief Description
RES 82 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0008209JR500.pdf
Availability of SFR25H0008209JR500
QUANTITY
SFR25H0008209JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0008209JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0008209JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0008209JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0008209JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0008209JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0008209JR500
EMITTER IR 940NM T-1 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL HS 14-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf