ITT Cannon, LLC CA3102E24-22PB
CA3102E24-22PB picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-22PB
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-22PB.pdf
Availability of CA3102E24-22PB
QUANTITY
CA3102E24-22PB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-22PB
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-22PB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-22PB
Related LinksCA3102E, CA3102E24-22PB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-22PB Details Description
Related parts for CA3102E24-22PB
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 11DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 12V LED AMBER datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf