Vishay/BCcomponents SFR25H0008661FR500
SFR25H0008661FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0008661FR500
Brief Description
RES 8.66K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0008661FR500.pdf
Availability of SFR25H0008661FR500
QUANTITY
SFR25H0008661FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0008661FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0008661FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0008661FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0008661FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0008661FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0008661FR500
FIXED IND 8.2UH 530MA 520 MOHM datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
COMBINATION D SUB COAX R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 20K 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 3KV U2J RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64DSBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
LENS SQ 1POS 25X25MM 12.4MM HT datasheet.pdf