Vishay/BCcomponents SFR25H0009312FR500
SFR25H0009312FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0009312FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0009312FR500.pdf
Availability of SFR25H0009312FR500
QUANTITY
SFR25H0009312FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0009312FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0009312FR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0009312FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0009312FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0009312FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0009312FR500
CONN SPLICE BUTT 16-22 AWG P-G datasheet.pdf
RES 350 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OSC VCXO 61.44MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 33.0K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
EXTENDER MAC II datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf