Vishay/BCcomponents SFR25H0009763FR500
SFR25H0009763FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0009763FR500
Brief Description
RES 976K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0009763FR500.pdf
Availability of SFR25H0009763FR500
QUANTITY
SFR25H0009763FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0009763FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0009763FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0009763FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0009763FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0009763FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0009763FR500
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ROLL PLNGR SPDT 10A datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 2% 100V 1812 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DL 1024X18 128TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
ZP,HSN..50MM LIF SH datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf