Murata Electronics North America SFSCE10M7WF04-R0
SFSCE10M7WF04-R0 picture photo
Mfg. Part Number
SFSCE10M7WF04-R0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Filters
Brief Description
FILTER 10.7 MHZ 400 KHZ BAND SMD
Datasheet Download
SFSCE10M7WF04-R0.pdf
Availability of SFSCE10M7WF04-R0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFSCE10M7WF04-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSCE10M7WF04-R0
Internal Part NumberEIS-SFSCE10M7WF04-R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyCeramic Filters
SeriesSFSCE
PackagingCut Tape (CT)
Frequency10.7MHz Center
Impedance470 Ohm
Bandwidth400kHz
Insertion Loss6dB
Package / Case1715 (4538 Metric), 4 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.150" W (4.50mm x 3.80mm)
Filter TypeFM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSCE10M7WF04-R0
Related LinksSFSCE10M, SFSCE10M7WF04-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFSCE10M7WF04-R0 Details Description
Related parts for SFSCE10M7WF04-R0
IC SWITCH 4X1 16SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
PNEUM PRESSUR SWTCH 2-35PSI N.C. datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RACK SOLID DOOR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 200MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf