Murata Electronics North America SFSCE10M7WF0503
SFSCE10M7WF0503 picture photo
Mfg. Part Number
SFSCE10M7WF0503
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SFSCE10M7WF0503.pdf
Availability of SFSCE10M7WF0503
QUANTITY
SFSCE10M7WF0503 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSCE10M7WF0503
Internal Part NumberEIS-SFSCE10M7WF0503
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFSCE10M7WF0503 today.
SeriesSFSCE10M7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFSCE10M7WF0503
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFSCE10, SFSCE10M7WF0503 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFSCE10M7WF0503 Details Description
Related parts for SFSCE10M7WF0503
CONN EDGECARD 140POS .100 R/A datasheet.pdf
IC BUFF DL SCHMIT TRIG SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 370PF 8KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS WATERPROOF datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf