Samtec, Inc. SFSD-10-28-H-12.00-SR
SFSD-10-28-H-12.00-SR picture photo
Mfg. Part Number
SFSD-10-28-H-12.00-SR
Brief Description
CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG
Datasheet Download
SFSD-10-28-H-12.00-SR.pdf
Availability of SFSD-10-28-H-12.00-SR
QUANTITY
SFSD-10-28-H-12.00-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD-10-28-H-12.00-SR
Internal Part NumberEIS-SFSD-10-28-H-12.00-SR
SeriesTiger Eye™ SFSD
Connector TypeSocket to Individual Wire Leads
Number of Positions20
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Length1.00' (304.80mm, 12.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSD-10-28-H-12.00-SR
Related LinksSFSD-10-28, SFSD-10-28-H-12.00-SR Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SFSD-10-28-H-12.00-SR Details Description
Related parts for SFSD-10-28-H-12.00-SR
RES ARRAY 5 RES 8.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 5.4A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 80MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
RES 81.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIN-POWER FLOW048FS-3 2C1-1 datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf