Samtec, Inc. SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS
SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS picture photo
Mfg. Part Number
SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS
Brief Description
CABLE ASSY SOCKET 30POS 28AWG
Datasheet Download
SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS.pdf
Availability of SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS
QUANTITY
SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS
Internal Part NumberEIS-SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRugged/Power Connectors
PCN Design/SpecificationISDF,SFSD Form 12/Sep/2013
SeriesTiger Eye™ SFSD
Connector TypeSocket to Socket
Number of Positions30
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Length0.417' (127.00mm, 5.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS
Related LinksSFSD-15-28-H, SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS Details Description
Related parts for SFSD-15-28-H-05.00-DR-NDS
IC MCU 8BIT 7KB OTP 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X18 20NS 128QFP datasheet.pdf
TERMINAL SCREW EXTEND PC MNT YEL datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMD datasheet.pdf
IC FPGA 49 I/O 68QFN datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf