Samtec, Inc. SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS picture photo
Mfg. Part Number
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS
Brief Description
CABLE ASSY SOCKET 40POS 28AWG
Datasheet Download
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS.pdf
Availability of SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS
QUANTITY
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS
Internal Part NumberEIS-SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Length0.833' (254.00mm, 10.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS
Related LinksSFSD-20-28-H, SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS Details Description
Related parts for SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 17MHZ RRO 6SOT datasheet.pdf
POE SPLITTER 10W 5V DESKTOP datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf