Samtec, Inc. SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDX
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDX picture photo
Mfg. Part Number
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDX
Brief Description
CABLE ASSY SOCKET 40POS 28AWG
Datasheet Download
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDX.pdf
Availability of SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDX
QUANTITY
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDX Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDX
Internal Part NumberEIS-SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDX
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Length0.833' (254.00mm, 10.00")