FFF SFV15R-4STBE1HLF
SFV15R-4STBE1HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV15R-4STBE1HLF
Brief Description
CONN FPC TOP 15POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
SFV15R-4STBE1HLF.pdf
Availability of SFV15R-4STBE1HLF
QUANTITY
SFV15R-4STBE1HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV15R-4STBE1HLF
Internal Part NumberEIS-SFV15R-4STBE1HLF
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex TypeFPC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions15
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.33mm
Height Above Board0.071" (1.80mm)
Locking FeatureSlide Lock
Cable End TypeNotched
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Housing MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Halogen Free
Actuator MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Halogen Free
FeaturesSolder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV15R-4STBE1HLF
Related LinksSFV15R-4, SFV15R-4STBE1HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV15R-4STBE1HLF Details Description
Related parts for SFV15R-4STBE1HLF
PUMP/BOTT PURE-TAKE YLW DISS 6OZ datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 4X3 G,G,G,G,X,X,Y/G,X datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 10A DIRECTFET datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 7K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf