FFF SFV22R-1STBE9HLF
SFV22R-1STBE9HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV22R-1STBE9HLF
Brief Description
CONN FFC BOTTOM 22POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
SFV22R-1STBE9HLF.pdf
Availability of SFV22R-1STBE9HLF
QUANTITY
SFV22R-1STBE9HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV22R-1STBE9HLF
Internal Part NumberEIS-SFV22R-1STBE9HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex TypeFFC, FPC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions22
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm, 0.33mm
Height Above Board0.071" (1.80mm)
Locking FeatureSlide Lock
Cable End TypeStraight, Tapered
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Housing MaterialPolyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Halogen Free
Actuator MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Halogen Free
FeaturesSolder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV22R-1STBE9HLF
Related LinksSFV22R-1, SFV22R-1STBE9HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV22R-1STBE9HLF Details Description
Related parts for SFV22R-1STBE9HLF
CAP TANT 33UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 70W MONO 17SIL datasheet.pdf
IC FIFO SS 1024X36 6NS 144-BGA datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PRESS-IN TOOL 5 ROW 5 COLUMN datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf