FFF SFV23R-4STBE1HLF
SFV23R-4STBE1HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV23R-4STBE1HLF
Brief Description
CONN FPC TOP 23POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
SFV23R-4STBE1HLF.pdf
Availability of SFV23R-4STBE1HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFV23R-4STBE1HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV23R-4STBE1HLF
Internal Part NumberEIS-SFV23R-4STBE1HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex TypeFPC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions23
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.33mm
Height Above Board0.071" (1.80mm)
Locking FeatureSlide Lock
Cable End TypeNotched
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV23R-4STBE1HLF
Related LinksSFV23R-4, SFV23R-4STBE1HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV23R-4STBE1HLF Details Description
Related parts for SFV23R-4STBE1HLF
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 625 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PMI ASSY PRESS TO TEST CLR 15/32 datasheet.pdf
TRM 900 TT DEV SYSTEM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 7A 277/480VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 24V 10UA datasheet.pdf