FFF SFV29R-2STAE9HLF
SFV29R-2STAE9HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV29R-2STAE9HLF
Brief Description
CONN 29POS 0.5MM SMD R/A
Datasheet Download
SFV29R-2STAE9HLF.pdf
Availability of SFV29R-2STAE9HLF
QUANTITY
SFV29R-2STAE9HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV29R-2STAE9HLF
Internal Part NumberEIS-SFV29R-2STAE9HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex Type-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type-
Number of Positions29
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness-
Height Above Board-
Locking Feature-
Cable End Type-
Contact Material-
Contact Finish-
Housing Material-
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV29R-2STAE9HLF
Related LinksSFV29R-2, SFV29R-2STAE9HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV29R-2STAE9HLF Details Description
Related parts for SFV29R-2STAE9HLF
JUMPER-H1503TR/A3048G/H1503TR10" datasheet.pdf
CONN PCB 20 PIN .125" TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 20% 0805 datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 2.71K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf