FFF SFW22R-4STE9LF
SFW22R-4STE9LF picture photo
Mfg. Part Number
SFW22R-4STE9LF
Brief Description
CONN FPC TOP 22POS 1.00MM R/A
Datasheet Download
SFW22R-4STE9LF.pdf
Availability of SFW22R-4STE9LF
QUANTITY
SFW22R-4STE9LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFW22R-4STE9LF
Internal Part NumberEIS-SFW22R-4STE9LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesSFW-R
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex TypeFPC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions22
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.33mm
Height Above Board0.106" (2.70mm)
Locking FeatureSlide Lock
Cable End TypeNotched
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishTin
Housing MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Actuator MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating100V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFW22R-4STE9LF
Related LinksSFW22R-, SFW22R-4STE9LF Datasheet, FFF Distributor
SFW22R-4STE9LF Details Description
Related parts for SFW22R-4STE9LF
IC SWIT PROG OVP UVLO HV 16SOIC datasheet.pdf
IC CONTROLLER DDR 28-QSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC INVERTER UHS SCHMITT SC70-5 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 750MA 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 40COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 20-35MM 12-24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf