FFF SFW27R-3STAE5LF
SFW27R-3STAE5LF picture photo
Mfg. Part Number
SFW27R-3STAE5LF
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
Brief Description
CONN BOTTOM 27POS 1MM SMD R/A
Datasheet Download
SFW27R-3STAE5LF.pdf
Availability of SFW27R-3STAE5LF
QUANTITY
SFW27R-3STAE5LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFW27R-3STAE5LF
Internal Part NumberEIS-SFW27R-3STAE5LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesSFW-R
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex Type-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions27
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness-
Height Above Board-
Locking FeatureSlide Lock
Cable End Type-
Contact Material-
Contact FinishGold
Housing Material-
Actuator Material-
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFW27R-3STAE5LF
Related LinksSFW27R-, SFW27R-3STAE5LF Datasheet, FFF Distributor
SFW27R-3STAE5LF Details Description
Related parts for SFW27R-3STAE5LF
RES SMD 82 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 24-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 1A SC73 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.8A 97 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
SW DOOR DPDT 0.1A MOM LONG 125V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 590MA 450 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1.5A DO214 datasheet.pdf