FFF SFW28R-2STAE5LF
SFW28R-2STAE5LF picture photo
Mfg. Part Number
SFW28R-2STAE5LF
Brief Description
CONN FPC TOP 28POS 1.00MM R/A
Datasheet Download
SFW28R-2STAE5LF.pdf
Availability of SFW28R-2STAE5LF
QUANTITY
SFW28R-2STAE5LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFW28R-2STAE5LF
Internal Part NumberEIS-SFW28R-2STAE5LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex TypeFPC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions28
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.33mm
Height Above Board0.106" (2.70mm)