Epson SG-210SCB 26.0000MF5
SG-210SCB 26.0000MF5 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCB 26.0000MF5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCB 26.0000MF5.pdf
Availability of SG-210SCB 26.0000MF5
QUANTITY
SG-210SCB 26.0000MF5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCB 26.0000MF5
Internal Part NumberEIS-SG-210SCB 26.0000MF5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCB 26.0000MF5
Related LinksSG-210SCB , SG-210SCB 26.0000MF5 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCB 26.0000MF5 Details Description
Related parts for SG-210SCB 26.0000MF5
RES 3.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 265MA 9.34 OHM TH datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36LLP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 3.6UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf