Epson SG-210SCH 106.2500ML3
SG-210SCH 106.2500ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCH 106.2500ML3
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCH 106.2500ML3.pdf
Availability of SG-210SCH 106.2500ML3
QUANTITY
SG-210SCH 106.2500ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCH 106.2500ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210SCH 106.2500ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCH 106.2500ML3
Related LinksSG-210SCH , SG-210SCH 106.2500ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCH 106.2500ML3 Details Description
Related parts for SG-210SCH 106.2500ML3
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-5VOUT datasheet.pdf
RES 0.154 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LENS 5MM SQUARE STANDARD HEIGHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 15A WIND CUBE datasheet.pdf