Epson SG-210SCH 125.0000ML0
SG-210SCH 125.0000ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCH 125.0000ML0
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCH 125.0000ML0.pdf
Availability of SG-210SCH 125.0000ML0
QUANTITY
SG-210SCH 125.0000ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCH 125.0000ML0
Internal Part NumberEIS-SG-210SCH 125.0000ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCH 125.0000ML0
Related LinksSG-210SCH , SG-210SCH 125.0000ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCH 125.0000ML0 Details Description
Related parts for SG-210SCH 125.0000ML0
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 6.2KOHM 5% AXL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ROLL PLNGR SPDT 15A datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 4W 2728 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 178 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
D4SL-N2FFG-D datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf