Epson SG-210SCH 156.2500ML0
SG-210SCH 156.2500ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCH 156.2500ML0
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCH 156.2500ML0.pdf
Availability of SG-210SCH 156.2500ML0
QUANTITY
SG-210SCH 156.2500ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCH 156.2500ML0
Internal Part NumberEIS-SG-210SCH 156.2500ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)11mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCH 156.2500ML0
Related LinksSG-210SCH , SG-210SCH 156.2500ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCH 156.2500ML0 Details Description
Related parts for SG-210SCH 156.2500ML0
QKE HDR datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 26POS M-M 1.0M datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 11POS datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 20 AU 2POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A TO3P datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 18 OHM 4.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 20CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 300W datasheet.pdf