Epson SG-210STF 25.0000MY
SG-210STF 25.0000MY picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 25.0000MY
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 25.0000MY.pdf
Availability of SG-210STF 25.0000MY
QUANTITY
SG-210STF 25.0000MY Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 25.0000MY
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 25.0000MY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 25.0000MY
Related LinksSG-210STF, SG-210STF 25.0000MY Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 25.0000MY Details Description
Related parts for SG-210STF 25.0000MY
3312LF METRAL RCT STR PF 5X6 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC BATT CHARGER CTRLR 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf