Epson SG-210STF 27.1200ML0
SG-210STF 27.1200ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 27.1200ML0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 27.12MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 27.1200ML0.pdf
Availability of SG-210STF 27.1200ML0
QUANTITY
SG-210STF 27.1200ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 27.1200ML0
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 27.1200ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency27.12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 27.1200ML0
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 27.1200ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 27.1200ML0 Details Description
Related parts for SG-210STF 27.1200ML0
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS .100 datasheet.pdf
CARD EDGE 80POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 9V SIP SGL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
2200UF 16V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf