Epson SG-210STF 50.0000MS0
SG-210STF 50.0000MS0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 50.0000MS0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 50.0000MS0.pdf
Availability of SG-210STF 50.0000MS0
QUANTITY
SG-210STF 50.0000MS0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 50.0000MS0
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 50.0000MS0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 50.0000MS0
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 50.0000MS0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 50.0000MS0 Details Description
Related parts for SG-210STF 50.0000MS0
IC REG BUCK ADJ 10A 64QFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
REPLENISHMENT DECAL "1" ORG/BLK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A LPDS datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.376" NYLON GREEN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf