Epson SG-210STF 66.6667ML3
SG-210STF 66.6667ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210STF 66.6667ML3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210STF 66.6667ML3.pdf
Availability of SG-210STF 66.6667ML3
QUANTITY
SG-210STF 66.6667ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210STF 66.6667ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210STF 66.6667ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSG-210STF Package Supplier 09/Jun/2014
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210STF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency66.6667MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210STF 66.6667ML3
Related LinksSG-210STF , SG-210STF 66.6667ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210STF 66.6667ML3 Details Description
Related parts for SG-210STF 66.6667ML3
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 256X9 64QFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 17A 1.8 MOHM SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 28SSOP datasheet.pdf
IC CAPZERO 825V 3500NF 8-SOIC datasheet.pdf
DOOR STEEL 44.3X23.7X0.7" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.97K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf