Epson SG-211SEE 26.0000MH0
SG-211SEE 26.0000MH0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-211SEE 26.0000MH0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-211SEE 26.0000MH0.pdf
Availability of SG-211SEE 26.0000MH0
QUANTITY
SG-211SEE 26.0000MH0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-211SEE 26.0000MH0
Internal Part NumberEIS-SG-211SEE 26.0000MH0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-211S*E
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-211SEE 26.0000MH0
Related LinksSG-211SEE , SG-211SEE 26.0000MH0 Datasheet, Epson Distributor
SG-211SEE 26.0000MH0 Details Description
Related parts for SG-211SEE 26.0000MH0
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST 13-19AT ALUM datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.275" datasheet.pdf
RES 21 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 30POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A SO8FL datasheet.pdf