Epson SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS
SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS.pdf
Availability of SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS
QUANTITY
SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-3030
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 5.5 V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS
Related LinksSG-3030CM 32., SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS Details Description
Related parts for SG-3030CM 32.7680KB0: ROHS
RES SMD 28K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE AUTO 15A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
24U SQUARE HOLE RAIL FOR HWM datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SPLIT BOLT 2/0 STR 350 KCMIL datasheet.pdf
PIN CONNECTOR KITS, PV4-A1 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf