Epson SG-3032JC 32.7680KB0
SG-3032JC 32.7680KB0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-3032JC 32.7680KB0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-3032JC 32.7680KB0.pdf
Availability of SG-3032JC 32.7680KB0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SG-3032JC 32.7680KB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-3032JC 32.7680KB0
Internal Part NumberEIS-SG-3032JC 32.7680KB0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-3032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionAmplitude Control
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.6 V
Frequency Stability-120ppm, +10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-3032JC 32.7680KB0
Related LinksSG-3032JC , SG-3032JC 32.7680KB0 Datasheet, Epson Distributor
SG-3032JC 32.7680KB0 Details Description
Related parts for SG-3032JC 32.7680KB0
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FRAM 64VQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf