Epson SG-310SCF 36.0000MB3
SG-310SCF 36.0000MB3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SCF 36.0000MB3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SCF 36.0000MB3.pdf
Availability of SG-310SCF 36.0000MB3
QUANTITY
SG-310SCF 36.0000MB3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SCF 36.0000MB3
Internal Part NumberEIS-SG-310SCF 36.0000MB3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SCF 36.0000MB3
Related LinksSG-310SCF , SG-310SCF 36.0000MB3 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SCF 36.0000MB3 Details Description
Related parts for SG-310SCF 36.0000MB3
IC REG LDO ADJ 7.5A TO247-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 28AWG TIN MTA100 IDC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 440 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
8301-2 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
762 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
HEATSINK FOR 25MM BGA datasheet.pdf