Epson SG-310SCF 6.1440ML0
SG-310SCF 6.1440ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SCF 6.1440ML0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 6.144MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SCF 6.1440ML0.pdf
Availability of SG-310SCF 6.1440ML0
QUANTITY
SG-310SCF 6.1440ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SCF 6.1440ML0
Internal Part NumberEIS-SG-310SCF 6.1440ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency6.144MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SCF 6.1440ML0
Related LinksSG-310SCF, SG-310SCF 6.1440ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SCF 6.1440ML0 Details Description
Related parts for SG-310SCF 6.1440ML0
DIODE ZENER 51V 1W DO41 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN RCPT HSG W/POL BTTN 40POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf