Epson SG-310SEF 24.5760MB0
SG-310SEF 24.5760MB0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-310SEF 24.5760MB0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-310SEF 24.5760MB0.pdf
Availability of SG-310SEF 24.5760MB0
QUANTITY
SG-310SEF 24.5760MB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-310SEF 24.5760MB0
Internal Part NumberEIS-SG-310SEF 24.5760MB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-310
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-310SEF 24.5760MB0
Related LinksSG-310SEF , SG-310SEF 24.5760MB0 Datasheet, Epson Distributor
SG-310SEF 24.5760MB0 Details Description
Related parts for SG-310SEF 24.5760MB0
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 14POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN +/-05OUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.91K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf