Epson SG-615P 1.4150MC0: ROHS
SG-615P 1.4150MC0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 1.4150MC0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 1.415MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 1.4150MC0: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 1.4150MC0: ROHS
QUANTITY
SG-615P 1.4150MC0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 1.4150MC0: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 1.4150MC0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1.415MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 1.4150MC0: ROHS
Related LinksSG-615P 1.4, SG-615P 1.4150MC0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 1.4150MC0: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 1.4150MC0: ROHS
RES SMD 453K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF FOR 100POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SDIO PORT EXPANDER 24BGA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR M2650-B 48TQFP datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 2POS 2M datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1W DO204AL datasheet.pdf