Epson SG-615P 10.2400MC3: ROHS
SG-615P 10.2400MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 10.2400MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 10.24MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 10.2400MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 10.2400MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615P 10.2400MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 10.2400MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 10.2400MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency10.24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 10.2400MC3: ROHS
Related LinksSG-615P 10.2, SG-615P 10.2400MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 10.2400MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 10.2400MC3: ROHS
CABLE XLR JACK/ 1/4" STEREO PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 2WIRE 10-UMAX datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20DSBGA datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf