Epson SG-615P 12.2880MC0:ROHS
SG-615P 12.2880MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 12.2880MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 12.2880MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 12.2880MC0:ROHS
QUANTITY
SG-615P 12.2880MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 12.2880MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 12.2880MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 12.2880MC0:ROHS
Related LinksSG-615P 12., SG-615P 12.2880MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 12.2880MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 12.2880MC0:ROHS
CONN HEADER VERT 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.25A TO263-5 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 90A 28VDC datasheet.pdf
MEMORY CARD SDHC 8GB CLASS 4 MLC datasheet.pdf
RES 465.15 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf