Epson SG-615P 14.2850MB0: ROHS
SG-615P 14.2850MB0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 14.2850MB0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.285MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 14.2850MB0: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 14.2850MB0: ROHS
QUANTITY
SG-615P 14.2850MB0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 14.2850MB0: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 14.2850MB0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency14.285MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 14.2850MB0: ROHS
Related LinksSG-615P 14.2, SG-615P 14.2850MB0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 14.2850MB0: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 14.2850MB0: ROHS
RES 51K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 3MPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
VARISTOR 90V 300A 1210 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf