Epson SG-615P 14.7456MC3:ROHS
SG-615P 14.7456MC3:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 14.7456MC3:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 14.7456MC3:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 14.7456MC3:ROHS
QUANTITY
SG-615P 14.7456MC3:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 14.7456MC3:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 14.7456MC3:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 14.7456MC3:ROHS
Related LinksSG-615P 14., SG-615P 14.7456MC3:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 14.7456MC3:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 14.7456MC3:ROHS
TVS DIODE 36.8VWM DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 22POS 5A datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC ELECTRONIC FUSE HOTSWAP 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 62.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FUSEHOLDER datasheet.pdf
TV 46C MIXED(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
22000UF 16V 25.4X66.68 85C AXI datasheet.pdf