Epson SG-615P 18.4320MC0:ROHS
SG-615P 18.4320MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 18.4320MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 18.4320MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 18.4320MC0:ROHS
QUANTITY
SG-615P 18.4320MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 18.4320MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 18.4320MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 18.4320MC0:ROHS
Related LinksSG-615P 18., SG-615P 18.4320MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 18.4320MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 18.4320MC0:ROHS
IC OPAMP JFET 1.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR GOLD T/ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.2PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
PTC THERMISTOR A 622A 90A 62 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD80 datasheet.pdf