Epson SG-615P 24.5760MC3: ROHS
SG-615P 24.5760MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 24.5760MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 24.5760MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 24.5760MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615P 24.5760MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 24.5760MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 24.5760MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 24.5760MC3: ROHS
Related LinksSG-615P 24.5, SG-615P 24.5760MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 24.5760MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 24.5760MC3: ROHS
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BLACK datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
350 TB PLG SKT STR TMT datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 31 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 2W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 19.2W datasheet.pdf