Epson SG-615P 25.0000MB3:ROHS
SG-615P 25.0000MB3:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 25.0000MB3:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 25.0000MB3:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 25.0000MB3:ROHS
QUANTITY
SG-615P 25.0000MB3:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 25.0000MB3:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 25.0000MB3:ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 25.0000MB3:ROHS
Related LinksSG-615P 25., SG-615P 25.0000MB3:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 25.0000MB3:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 25.0000MB3:ROHS
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 73.2OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE ADAPT KIT FOR PBM CONN datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2 39MM BLACK 48" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
HDR 18POS 2.54MM datasheet.pdf