Epson SG-615P 5.0688MC0
SG-615P 5.0688MC0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 5.0688MC0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 5.0688MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 5.0688MC0.pdf
Availability of SG-615P 5.0688MC0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SG-615P 5.0688MC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 5.0688MC0
Internal Part NumberEIS-SG-615P 5.0688MC0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency5.0688MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 5.0688MC0
Related LinksSG-615P , SG-615P 5.0688MC0 Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 5.0688MC0 Details Description
Related parts for SG-615P 5.0688MC0
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 15A PIN PLUNGER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 5A SOT223 datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMD datasheet.pdf
2MMFB,ASY,048,SIG,HDR,EN,5.75 datasheet.pdf
LED 3MM BLUE 460NM CLR TH datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf