Epson SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS
SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCG 20., SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 20.0000MC3: ROHS
DIODE GEN PURP 100V 40A DO203AB datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT FC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 5POS datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGE .100 72POS DR LOW P datasheet.pdf
6800UF 16V 16X31MM 85C 3500H datasheet.pdf