Epson SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS
SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS
Related LinksSG-615PCG 25, SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 25.0000MB3:ROHS
RES SMD 43 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN 09VOUT datasheet.pdf
FOOT RECT 1.5"L X 0.75"W BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB FP datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
RES 536 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CTV 43C 23#20 20#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN RA BAND LOCK ALUM OLIVE datasheet.pdf
3.3V Integrated Signal Processor for Area Array CCDs IC datasheet.pdf