Epson SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS
SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCN 27., SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCN 27.0000MC3: ROHS
JUMPER-H1503TR/A2015B/H1503TR 6" datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 1A 8SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 129K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf