Epson SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS
SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)28mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)16mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS
Related LinksSG-615PCW 106, SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCW 106.2500MB3: ROHS
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-575-I1 datasheet.pdf
NET+WORKS SUPPORT W/ONE SEAT datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ARRAY 4700PF 50V JB 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf