Epson SG-615PTJ 32.0000MC0
SG-615PTJ 32.0000MC0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PTJ 32.0000MC0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ TTL SMD
Datasheet Download
SG-615PTJ 32.0000MC0.pdf
Availability of SG-615PTJ 32.0000MC0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SG-615PTJ 32.0000MC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PTJ 32.0000MC0
Internal Part NumberEIS-SG-615PTJ 32.0000MC0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputTTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)28mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PTJ 32.0000MC0
Related LinksSG-615PTJ , SG-615PTJ 32.0000MC0 Datasheet, Epson Distributor
SG-615PTJ 32.0000MC0 Details Description
Related parts for SG-615PTJ 32.0000MC0
RES SMD 51 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
SSR IP00 280VAC/20A 10-14VDC datasheet.pdf
.180 PLUG STRIP UNPLT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
0603 10K H60 B-4000 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P TH PLUG AN LC datasheet.pdf
26500 15C 15#20 SKT RECP datasheet.pdf
56UF 450V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf